Przejdź do zawartości
Konfigurator produktów ×

Filmy

Filmy

Instalacja elektryczna systemu serwonapędowego Lexium 62 | ODC.20 | PacDrive Tips

20. odcinek serii PacDrive Tips, z którego dowiecie się, jak wykonać instalację elektryczną systemu serwonapędowego Lexium 62.
Pola rysuje schemat elektryczny przykładowego systemu PacDrive 3 wykorzystującego kontroler z serii Pro2, moduł zasilający i serwowzmacniacze Lexium 62 oraz silniki SH3. Wymienia także elementy automatyki potrzebne do zbudowania systemu, takie jak przekaźnik bezpieczeństwa czy wyłączniki bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

Wymiana urządzeń PacDrive | ODC.19 | PacDrive Tips

19. odcinek serii PacDrive Tips, w którym poznacie sposoby wymiany urządzeń w systemach PacDrive 3.
Urządzenia PacDrive 3 posiadają elektroniczną tabliczkę znamionową, z której kontroler odczytuje ich podstawowe dane. Dzięki temu system automatycznie wykrywa, że nastąpiła wymiana urządzeń. Konfiguracja numerów seryjnych urządzeń w projekcie sterującym odbywa się automatycznie po adresie topologicznym lub ręcznie za pomocą Fast Device Replacement. Pola wyjaśnia, czym są tryby identyfikacji, w jaki sposób przebiega automatyczna konfiguracja numerów seryjnych urządzeń oraz krok po kroku przeprowadza procedurę Fast Device Replacement.

Czytaj dalej

Obiekt Trace w projekcie EcoStruxure Machine Expert | ODC. 18 | PacDrive Tips

18. odcinek serii PacDrive Tips, z którego dowiecie się, jak zaimplementować i skonfigurować w projekcie EcoStruxure Machine Expert obiekt Trace służący do śledzenia wartości zmiennych.
Obiekty Trace funkcjonują na zasadzie oscyloskopu i służą do obserwacji zachowania maszyny. Dzięki nim można obserwować w czasie rzeczywistym wartości wybranych zmiennych programowych lub parametrów maszyny w trybie ciągłym lub w okolicach wystąpienia zdarzenia wyzwalającego. Pola pokazuje jak dodawać zmienne w obrębie obiektu Trace, zmieniać wygląd diagramów i tryb wyświetlania oraz jak zacząć pobierać dane z kontrolera.

Czytaj dalej

Opcjonalne moduły komunikacyjne do kontrolerów LMC Eco | ODC.16 | PacDriveTips

16. odcinek serii PacDrive Tips, w którym poznacie opcjonalne moduły komunikacyjne do kontrolerów z serii PacDrive 3 LMC Eco oraz dowiecie się, jak zainstalować je w urządzeniu.
Kontrolery LMC Eco mogę zostać wyposażone w moduł komunikacyjny Real-Time Ethernet obsługujący protokoły EtherNet/IP, PROFINET i EtherCAT lub moduł PROFIBUS DP. Pola pokazuje, w jaki sposób zainstalować moduł w urządzeniu oraz jak skonfigurować go w projekcie sterującym.

Czytaj dalej
Przewiń do góry